Etykiety

niedziela, 13 listopada 2016

TRENDY W MAKIJAŻU 2016/2017

Burgundowe usta

W centrum makijażowych fanaberii w ten uroczy sylwestrowo-karnwałowy czas, królować będą wyraziste i ciemne usta w odcieniach czerwonego wina: bordo, burgunda, również z domieszką fioletu: fuksja, śliwka czy bakłażan. Nosimy je w wersji matowej, z dodatkiem błyszczyku oraz brokatu, szczególnie zalecany w sylwestrową noc. Modny będzie nieco mroczny look a’la Zombie z domieszką kobiecości. Proponuję zestawiać mocne w tonacji usta z subtelnym makijażem cery (bez konturowania) oraz oczu . Bardziej wyraziste mogą pozostać brwi. 

Brwi pt. „Powrót do natury”
Podczas pokazów mody wylansował się bardzo wyraźnie trend naturalnych, mocno podkreślonych a nawet lekko przerośniętych łuków brwiowych. Taki trend miał miejsce w latach 80. a jego przedstawicielką była Madonna w początkach swojej kariery. Projektanci zaapelowali tym samym, wieloaspektowy powrót do natury. Kształtem brwi możemy bowiem wyrażać emocję oraz prezentować swoją osobowość czy charakter. Warto zatem zwrócić szczególną uwagę w nadchodzącym sezonie na kształt swoich brwi i odpowiednio o nie zadbać, zadając sobie pytania: jak chcę być odbierana, czy wyglądam na kobietę zdecydowaną czy może niepoprawną romantyczkę?

Ekstremalne rzęsy
Sylwestrowo-karnawałowe rzęsy powinny być objętościowe tj. maksymalnie wydłużone, pogrubione i intensywnie czarne, nie tyle za sprawą natury ale ich stylizacji oraz makijażowych sztuczek. Na ten „szalony” czas zalecam zainwestować w odpowiednią odżywkę i tusz do rzęs lub pozwolić sobie na wizytę u profesjonalnej stylistki rzęs. Wciąż w modzie pozostają rzęsy lekko posklejane w stylu legendarnej modelki Twiggy.

Brokat i złoto
„Bogactwo” zagości na twarzach kobiet podczas balów sylwestrowych i karnawałowych. Stanie się to za sprawą wszelkiego rodzaju brokatów, kryształków, metalicznych i gwieździstych pyłów. Najmodniejsze błyski aplikujemy w kącikach oczu, zarówno wewnętrznych co pozwoli optycznie oddalić blisko siebie osadzone oczy, jak i zewnętrznych skąd błyszczące drobinki lekko schodzić mogą na policzki. Odważnym i młodym paniom, polecam „metaliczne łzy”, polegające na rozsypaniu brokatu pod dolną linią rzęs. Piękna i subtelna propozycja makijażu to metaliczna kreska w kolorze złota lub metaliczne cienie do powiek w kremie.

Odważne „Kocie oko”
Ten trend dedykuję paniom, które lubią podkreślać mocno oczy. Niezwykle modne są teraz rozwiązania graficzne kreski oraz aplikacja cieni ponad załamanie powieki na kształt „kociego oka” wykonana z malarskim wręcz rozmachem. Do wykonania tego typu makijażu, poza klasyczną czernią można zastosować, będące aktualnie na topie, odcienie złota i błękitu.

Kultowe smokey
Smoky eyes nie dają się „zdetronizować”. To już klasyka w makijażu wieczorowym. Praktycznie wszystkie wariacje na jego temat są dozwolone. Projektanci wskazują jednak na kreowanie bardziej romantycznego looku, a to za sprawą użycia przygaszonych, ziemistych lub błękitnych barw. Ciepłym typom urody proponuję  smokey w tonacji miedziano-oranżowej, gdyż już na wiosnę stanie się ona hitem!

Naturalny blask
Ten bardzo zmysłowy trend „królował” na wybiegach. Naturalność jest i będzie zawsze w cenie! Niewidoczny makijaż, wbrew pozorom, nie jest jednak łatwy do wykonania i wymaga wielu starań w zakresie pielęgnacji cery. Naturalny look wydobywamy z wyrównania kolorytu cery, nadania jej blasku poprzez aplikację rozświetlacza i różu. Warto też zadbać o kondycję ,koloryt oraz właściwy kształt ust i łuków brwiowych. Rzęsy mogą pozostać naturalne lub muśnięte tuszem.

Podziękowania dla patronów artykułu:
Magazynu Lady's Club oraz Bielskiej Wyższej Szkoły im.J.Tyszkiewicza w Bielsku-Białej

Brak komentarzy: