Etykiety

wtorek, 7 lutego 2017

FACET 2017 - trendy w modzie męskiej


W trendach dla panów na sezon wiosna-lato 2017, powiało pewną różnorodnością. Bogactwo wzorów, kolorów, faktur  i inspiracji jest jednak w modzie męskiej dość ryzykowne. Nie można przestylizować, bo to już nie jest męskie. Ale jak to mówią … bez pracy nie ma kołaczy! :)
Tzw. „bezpieczniaki” w wydaniu szarego sweterka „z przeszłością” i jeansach „po przejściach” odłóż mój Drogi Panie do lamusa i daj się ponieść fali, miłościwie nam panujących trendów … bo jak nie teraz to kiedy? ;)

Spośród ogromnej kaskady nurtów, wybrałam 5, które uznałam za niebanalne i możliwe do zastosowania w codzienności. Zestawiłam je z modą uliczną Mediolanu i Paryża, gdzie mężczyźni bez względu na wiek i przekonania, potrafią ubiorem pokazać światu, jaki potencjał w ich drzemie.

Poeci romantyczni
Po raz kolejny kreatorzy mody odwołują się do stylu retro. Tym razem czasy od epoki romantyzmu, poprzez napoleońską do wiktoriańskiej, zdominowała wybiegi. Surdut, frak i smoking będą teraz właściwą inspiracją w modzie garniturowej. Następuje zmiana w zapięciu marynarki z jedno na dwurzędowe. Niestety nie polecam panom o obfitej sylwetce oraz nie wysokim wzroście, gdyż poszerzą i skrócą sylwetkę. Muszka jeszcze czyni swoją powinność, lecz muślinowa chustka (fular) wiązane pod szyją, szybko ją zastąpi. Nieodzowny dodatek na głowę to kaszkiet, melonik a nawet cylinder, który może się spisać w wizerunku ślubnym.

Jeśli chciałbyś zakosztować tego trendu, bo czujesz, iż drzemie w Tobie romantyczna dusza jak u pana Darcy (wymarzony ideał kobiet z powieści Jane Austen), zacznij przeszukiwać akcesoriów w retro galeriach takich jak: binokle, zegarek na łańcuszku czy stara papierośnica.
 STREET

Apasze i uliczni gangsterzy
Jeśli masz w sobie nieco wyższy poziom ADHD a świat chuliganów nie jest Ci obcy, to ten trend jest właśnie dla Ciebie. Cechy charakterystyczne to nakrycie głowy typu kaszkiet lub gangsterski kapelusik oraz szalik lub apaszka, wiązana fikuśnie pod szyją. Do tego niechlujne spodnie lub koniecznie w kratkę … i już jesteś gotów realizować swoje wyczyny :)

STREET

Daleki Wschód i kult tygrysa
Bardzo męskie stały się teraz motywy tygrysa, dosłowne rysunki ,kontury lub ubarwienie skóry. Pojawiły się zarówno w ubiorach oficjalnych jak i sportowych, a także dodatkach tj. buty, czapki. Inspiracja Wschodem z kolei, dotarła do formy i materiału. Na wybiegach pojawiły się marynarki a’la japońskie kimono, bluzy i kurtki z jedwabiu, mocno zdobione motywami i ozdobami.

STREET

Żółtko, czyli sztuka optymizmu
Na topie są teraz elementy męskiej garderoby w kolorze kurzego żółtka. Pozwól, że wytłumaczę: żółty ma być mocny, intensywny i tak gorący, że aż pomarańczowy. Jego energia pomoże Ci pałać optymizmem i pozytywnym myśleniem …będziesz płonąć niczym żywy ogień! Taką ma moc :)

 STREET

Wzór kompletny
Ostatnia moja propozycja to komplet ubioru w całkiem śmiałe i wesołe wzory. Do tego wskazane są arystokratyczne dodatki tj. sygnety czy pierścienie oraz niebanalne buty. Ich kolor może kontrastować z kolorem skarpety a nawet bawić deseniem. Kto w tym wyjdzie? Ten kto rzeczywiście ma jaja, bo cóż to takiego dla niego! :)

 STREETBrak komentarzy: